Cellulit – oddam gratis w dobre ręce :)

Ogólnie rzecz biorąc poprawa wyglądu skóry dotkniętej cellulitem zachodzi w wyniku poprawy sposobu odżywiania się oraz ćwiczeń fizycznych (siłowych!). Oba te czynniki wpływają na odtłuszczenie ciała, w wyniku czego cellulit ulega redukcji. Proste? Niby tak, to każdy wie, ale mało osób zna szczegóły.

No to zaczynamy!

1. CO TO JEST? Cellulit to coś, czego nikt nie chce, a ma go 90% kobiet.

 A tak na serio: jest naturalnym procesem zachodzącym u kobiet, wywołanym przez estrogen. – dlatego też niewielu mężczyzn ma z nim problem, bo poziom estrogenu jest u nich za niski. Rażąca niesprawiedliwość…

2. BADANIA NAUKOWE – Naukowcy wciąż borykają się z problemem cellulitu aby dowiedzieć się co go powoduje, jak się go pozbyć czy wręcz jak się go nie nabawić, ale niestety ciągle jest to zjawisko nie do końca wyjaśnione. Aczkolwiek nie oznacza to, że nie możemy podjąć walki bronią dotychczas wynalezioną, stosowaną i wykazującą pewną skuteczność.

3. JAK POWSTAJE? Cellulit powstaje gdy podskórna tkanka tłuszczowa rozrasta się w kierunku warstwy siateczkowatej skóry – jest wypychana do góry. W ten sposób na powierzchni skóry powstają nierówności, które porównuje się do skórki pomarańczy.

4. GDZIE SIĘ POJAWIA? Cellulit głównie powstaje na udach, brzuchu i pośladkach dojrzałych kobiet, ponieważ tam magazynowana jest podskórna tkanka tłuszczowa u kobiet (takie zapasy na okres ciąży i laktacji)

5. CZY DA SIĘ POZBYĆ CELLULITU? Całkowicie niestety nie, ale można go znacznie zredukować i tego się trzymajmy!

Poniżej podaję Wam linki do naprawdę dobrych i wiarygodnych artykułów na temat cellulitu, szczegółów na temat tego jak powstaje i jakie są sposoby walki z nim. Tekstu jest sporo, momentami dość naukowy, ale warto przynajmniej ogólnie ogarnąć temat. Przeczytajcie je w podanej kolejności. W następnych postach podam konkretne przepisy na masaże i koktajle do wykonania w domu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s